face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
SLAVKOV
SLAVKOV
LITULTOVICE
LITULTOVICE
 KAPLE V DOMOVĚ DŮCHODCU
KAPLE V DOMOVĚ DŮCHODCU

Farnost  Slavkov u Opavy a Litultovice

Liturgický kalendář

Liturgický kalendář 2016

 
 Říjen
1.10. Igor sv. Terezie od Dítěte Ježíše 1. čtení: Job 42,1-3.5-6.12-16
Žalm: Zl 119
Evangelium: Lk 10,17-24
2.10. Olívie, Oliver sv. andělé strážní 1. čtení: Hab 1,2-3;2,2-4
Žalm: Zl 95(94)
2. čtení: 2Tim 1,6-8.13-14
Evangelium: Lk 17,5-10
3.10. Bohumil sv. Maxmilián 1. čtení: Gal 1,6-12
Žalm: Zl 111
Evangelium: Lk 10,25-37
4.10. František sv. František z Assisi 1. čtení: Gal 1,13-24
Žalm: Zl 139
Evangelium: Lk 10,38-42
5.10. Eliška sv. Palmác 1. čtení: Gal 2,1-2.7-14
Žalm: Zl 117
Evangelium: Lk 11,1-4
6.10. Hanuš sv. Bruno 1. čtení: Gal 3,1-5
Žalm: Lk 1
Evangelium: Lk 11,5-13
7.10. Justýna Panna Maria Růžencová 1. čtení: Gal 3,7-14
Žalm: Zl 111
Evangelium: Lk 11,15-26
8.10. Věra sv. Simeon 1. čtení: Gal 3,22-29
Žalm: Zl 105
Evangelium: Lk 11,27-28
9.10. Štefan, Sára sv. Dionýsius a druhové, sv. Jan Leonard 1. čtení: 2Kral 5,14-17
Žalm: Zl 98
2. čtení: 2Tim 2,8-13
Evangelium: Lk 17,11-19
10.10. Marina sv. Paulin 1. čtení: Gal 4,22-24.26-27.31-5,1
Žalm: Zl 113
Evangelium: Lk 11,29-32
11.10. Andrej sv. German 1. čtení: Gal 5,1-6
Žalm: Zl 119
Evangelium: Lk 11,37-41
12.10. Marcel sv. Radim 1. čtení: Gal 5,18-25
Žalm: Zl 1
Evangelium: Lk 11,42-46
13.10. Renáta sv. Eduard 1. čtení: Ef 1,1-10
Žalm: Zl 98
Evangelium: Lk 11,47-54
14.10. Agáta sv. Kalist I. 1. čtení: Ef 1,11-14
Žalm: Zl 33
Evangelium: Lk 12,1-7
15.10. Tereza sv. Terezie od Ježíše 1. čtení: Ef 1,15-23
Žalm: Zl 8
Evangelium: Lk 12,8-12
16.10. Havel sv. Hedvika, sv. Markéta Maria Alacoque 1. čtení: Ex 17,8-13
Žalm: Zl 121
2. čtení: 2Tim 3,14-4,2
Evangelium: Lk 18,1-8
17.10. Hedvika sv. Ignác Antiochijský 1. čtení: Ef 2,1-10
Žalm: Zl 100
Evangelium: Lk 12,13-21
18.10. Lukáš Svátek sv. Lukáše 1. čtení: 2Tim 4,9-17b
Žalm: Zl 145(144)
Evangelium: Lk 10,1-9
19.10. Michaela sv. Izák Jogues a druhové 1. čtení: Ef 3,2-12
Žalm: Iz 12
Evangelium: Lk 12,39-48
20.10. Vendelín sv. Irena 1. čtení: Ef 3,14-21
Žalm: Zl 33
Evangelium: Lk 12,49-53
21.10. Brigita sv. Hilarion 1. čtení: Ef 4,1-6
Žalm: Zl 24
Evangelium: Lk 12,54-59
22.10. Sabina sv. Marie Salome 1. čtení: Ef 4,7-16
Žalm: Zl 122
Evangelium: Lk 13,1-9
23.10. Teodor sv. Jan Kapistránský 1. čtení: Sir 35,15b-17.20-22a
Žalm: Zl 34
2. čtení: 2Tim 4,6-8.16-18
Evangelium: Lk 18,9-14
24.10. Nina sv. Antonín Maria Klaret 1. čtení: Ef 4,32-5,8
Žalm: Zl 1
Evangelium: Lk 13,10-17
25.10. Beáta sv. Kryšpín 1. čtení: Ef 5,21-33
Žalm: Zl 128
Evangelium: Lk 13,18-21
26.10. Erik sv. Rustik 1. čtení: Ef 6,1-9
Žalm: Zl 145
Evangelium: Lk 13,22-30
27.10. Šarlota, Zoe sv. Frumencius 1. čtení: Ef 6,10-20
Žalm: Zl 144
Evangelium: Lk 13,31-35
28.10. Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu (1918) Svátek sv. Šimona a Judy 1. čtení: Ef 2,19-22
Žalm: Zl 19(18)
Evangelium: Lk 6,12-19
29.10. Silvie sv. Narcis 1. čtení: Flp 1,18b-26
Žalm: Zl 42
Evangelium: Lk 14,1.7-11
30.10. Tadeáš sv. Marcel 1. čtení: Mdr 11,22-12,2
Žalm: Zl 145(144)
2. čtení: 2Sol 1,11-2,2
Evangelium: Lk 19,1-10
31.10. Štěpánka sv. Wolfgang 1. čtení: Flp 2,1-4
Žalm: Zl 131
Evangelium: Lk 14,12-14
 
 Listopad
1.11. Felix Slavnost Všech svatých 1. čtení: Zj 7,2-4.9-14
Žalm: Zl 24(23)
2. čtení: 1Jan 3,1-3
Evangelium: Mt 5,1-12a
2.11. Vzpomínka na všechny věrné zemřelé Vzpomínka na všechny věrné zemřelé 1. čtení: Mdr 3,1-9
Žalm: Žl 116
2. čtení: Rim 8,14-23
Evangelium: Mt 25,31-46
3.11. Hubert sv. Martin de Porres 1. čtení: Flp 3,3-8a
Žalm: Zl 105
Evangelium: Lk 15,1-10
4.11. Karel sv. Karel Boromejský 1. čtení: Flp 3,17-4,1
Žalm: Zl 122
Evangelium: Lk 16,1-8
5.11. Miriam sv. Zachariáš a Alžběta 1. čtení: Flp 4,10-19
Žalm: Zl 112
Evangelium: Lk 16,9-15
6.11. Liběna sv. Leonard (Linhart) 1. čtení: 2Mak 7,1-2.9-14
Žalm: Zl 17
2. čtení: 2Sol 2,16-3,5
Evangelium: Lk 20,27-38
7.11. Saskie sv. Wilibrord 1. čtení: Tit 1,1-9
Žalm: Zl 24
Evangelium: Lk 17,1-6
8.11. Bohumír sv. Gottfried (Bohumír) 1. čtení: Tit 2,1-8.11-14
Žalm: Zl 37
Evangelium: Lk 17,7-10
9.11. Bohdan Svátek Posvěcení lateránské baziliky 1. čtení: Ez 47,1-2.8-9.12
Žalm: Zl 46(45)
2. čtení: 1Kor 3,9c-11.16-17
Evangelium: Jan 2,13-22
10.11. Evžen sv. Lev Veliký 1. čtení: Flm 7-20
Žalm: Zl 146
Evangelium: Lk 17,20-25
11.11. Martin sv. Martin 1. čtení: 2Jan 4-9
Žalm: Zl 119
Evangelium: Lk 17,26-37
12.11. Benedikt sv. Josafat 1. čtení: 3Jan 5-8
Žalm: Zl 112
Evangelium: Lk 18,1-8
13.11. Tibor Svátek sv. Anežky České 1. čtení: Mal 3,19-20a
Žalm: Zl 98
2. čtení: 2 Sol 3,7-12
Evangelium: Lk 21,5-19
14.11. Sáva sv. Mikuláš Tavelič 1. čtení: Zj 1,1-4;2,1-5a
Žalm: Zl 1
Evangelium: Lk 18,35-43
15.11. Leopold sv. Albert Veliký 1. čtení: Zj 3,1-6.14-22
Žalm: Zl 15
Evangelium: Lk 19,1-10
16.11. Otmar sv. Markéta Skotská 1. čtení: Zj 4,1-11
Žalm: Zl 150
Evangelium: Lk 19,11-28
17.11. Mahulena - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii sv. Alžběta Uherská 1. čtení: Zj 5,1-10
Žalm: Zl 149
Evangelium: Lk 19,41-44
18.11. Romana Posvěcení římských bazilik sv. Petra a Pavla 1. čtení: Zj 10,8-11
Žalm: Zl 119
Evangelium: Lk 19,45-48
19.11. Alžběta sv. Mechtilda 1. čtení: Zj 11,4-12
Žalm: Zl 144
Evangelium: Lk 20,27-40
20.11. Nikola sv. Felix z Valois 1. čtení: 2Sam 5,1-3
Žalm: Zl 122
2. čtení: Kol 1,12-20
Evangelium: Lk 23,35-43
21.11. Albert Zasvěcení Panny Marie v Jeruzalémě 1. čtení: Zj 14,1-3.4b-5
Žalm: Zl 24
Evangelium: Lk 21,1-4
22.11. Cecílie sv. Cecílie 1. čtení: Zj 14,14-20
Žalm: Zl 96
Evangelium: Lk 21,5-11
23.11. Klement sv. Klement I. 1. čtení: Zj 15,1-4
Žalm: Zl 98
Evangelium: Lk 21,12-19
24.11. Emílie sv. Ondřej Dung-Lac a druhové 1. čtení: Zj 18,1-2.21-23;19,1-3.9a
Žalm: Zl 100
Evangelium: Lk 21,20-28
25.11. Kateřina sv. Kateřina 1. čtení: Zj 20,1-4.11-21,2
Žalm: Zl 84
Evangelium: Lk 21,29-33
26.11. Artur sv. Silvestr 1. čtení: Zj 22,1-7
Žalm: Zl 95
Evangelium: Lk 21,34-36
27.11. Xenie sv. Virgil 1. čtení: Iz 2,1-5
Žalm: Zl 122(121)
2. čtení: Rim 13,11-14
Evangelium: Mt 24,37- 44
28.11. René sv. Mansuet (Miloslav) 1. čtení: Iz 2,1-5
Žalm: Zl 122
Evangelium: Mt 8,5-11
29.11. Zina sv. Saturnin 1. čtení: Iz 11,1-10
Žalm: Zl 72
Evangelium: Lk 10,21-24
30.11. Ondřej Svátek sv. Ondřeje 1. čtení: Rim 10,9-18
Žalm: Zl 19(18)
Evangelium: Mt 4,18-22
 
 Prosinec
1.12. Iva sv. Edmund Kampián 1. čtení: Iz 26,1-6
Žalm: Zl 118
Evangelium: Mt 7,21.24-27
2.12. Blanka sv. Bibiána 1. čtení: Iz 29,17-24
Žalm: Zl 27
Evangelium: Mt 9,27-31
3.12. Svatoslav sv. František Xaverský 1. čtení: Iz 30,19-21.23-26
Žalm: Zl 147
Evangelium: Mt 9,35-10,1.5-8
4.12. Barbora sv. Jan Damašský, sv. Barbora 1. čtení: Iz 11,1-10
Žalm: Zl 72(71)
2. čtení: Rim 15,4-9
Evangelium: Mt 3,1-12
5.12. Jitka sv. Sába 1. čtení: Iz 35,1-10
Žalm: Zl 85
Evangelium: Lk 5,17-26
6.12. Mikuláš sv. Mikuláš 1. čtení: Iz 40,1-11
Žalm: Zl 96
Evangelium: Mt 18,12-14
7.12. Benjamín sv. Ambrož 1. čtení: Iz 40,25-31
Žalm: Zl 103
Evangelium: Mt 11,28-30
8.12. Květoslava Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny prvotního hříchu 1. čtení: Gn 3,9-15.20
Žalm: Zl 98(97)
2. čtení: Ef 1,3-6.11-12
Evangelium: Lk 1,26-38
9.12. Vratislav sv. Valerie 1. čtení: Iz 48,17-19
Žalm: Zl 1
Evangelium: Mt 11,16-19
10.12. Julie sv. Julie a Eulálie 1. čtení: Sir 48,1-4.9-11
Žalm: Zl 80
Evangelium: Mt 17,10-13
11.12. Dana sv. Damas I. (Hostivít) 1. čtení: Iz 35,1-6a.10
Žalm: Zl 146(145)
2. čtení: Jak 5,7-10
Evangelium: Mt 11,2-11
12.12. Simona Panna Maria Guadalupská 1. čtení: Nm 24,2-7.15-17a
Žalm: Zl 25
Evangelium: Mt 21,23-27
13.12. Lucie sv. Lucie (Světluše) 1. čtení: Sof 3,1-2.9-13
Žalm: Zl 34
Evangelium: Mt 21,28-32
14.12. Lýdie sv. Jan od Kříže 1. čtení: Iz 45,6b-8.18.21b-25
Žalm: Zl 85
Evangelium: Lk 7,19-23
15.12. Radana sv. Valerián 1. čtení: Iz 54,1-10
Žalm: Zl 30
Evangelium: Lk 7,24-30
16.12. Albína sv. Adelhaida (Adéla) 1. čtení: Iz 56,1-3a.6-8
Žalm: Zl 67
Evangelium: Jan 5,33-36
17.12. Daniel sv. Lazar 1. čtení: Gn 49,1a.2.8-10
Žalm: Zl 72
Evangelium: Mt 1,1-17
18.12. Miloslav sv. Rufus a Zosim 1. čtení: Iz 7,10-14
Žalm: Zl 24(23)
2. čtení: Rim 1,1-7
Evangelium: Mt 1,18-24
19.12. Ester bl. Urban 1. čtení: Sd 13,2-7.24-25a
Žalm: Zl 71
Evangelium: Lk 1,5-25
20.12. Dagmar sv. Dominik Siloský 1. čtení: Iz 7,10-14
Žalm: Zl 24
Evangelium: Lk 1,26-38
21.12. Natálie sv. Petr Kanisius 1. čtení: Pis 2,8-14
Žalm: Zl 33
Evangelium: Lk 1,39-45
22.12. Šimon sv. Servul 1. čtení: 1Sam 1,24-28
Žalm: 1Sam 2
Evangelium: Lk 1,46-56
23.12. Vlasta sv. Jan Kentský 1. čtení: Mal 3,1-4.23-24
Žalm: Zl 25
Evangelium: Lk 1,57-66
24.12. Adam a Eva Štědrý den 1. čtení: 2Sam 7,1-5.8b-12.14.16
Žalm: Zl 89
Evangelium: Lk 1,67-79
25.12. 1. Svátek vánoční Slavnost Narození Páně 1. čtení: Iz 9,1-3.5-6
Žalm: Zl 96
2. čtení: Tit 2,11-14
Evangelium: Lk 2,1-14
26.12. Štěpán sv. Štěpán 1. čtení: Sk 6,8-10;7,54-60
Žalm: Zl 31(30)
Evangelium: Mt 10,17-22
27.12. Žaneta sv. Jan Evangelista 1. čtení: 1Jan 1,1-4
Žalm: Zl 97(96)
Evangelium: Jan 20,2-8
28.12. Bohumila sv. Betlémské děti, mučedníci 1. čtení: 1Jan 1,5-2,2
Žalm: Zl 124(123)
Evangelium: Mt 2,13-18
29.12. Judita sv. Tomáš Becket 1. čtení: 1Jan 2,3-11
Žalm: Zl 96
Evangelium: Lk 2,22-35
30.12. David sv. Evžen 1. čtení: Sir 3,3-7.14-17a
Žalm: Zl 128(127)
2. čtení: Kol 3,12-21
Evangelium: Mt 2,13-15.19-23
31.12. Silvestr sv. Silvestr 1. čtení: 1Jan 2,18-21
Žalm: Zl 96
Evangelium: Jan 1,1-18
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one